63 pacientë me COVID-19 në Infektivë, kjo është gjendja e tyre

HomeLajme

63 pacientë me COVID-19 në Infektivë, kjo është gjendja e tyre

Në Klinikën Infektive, QKUK, sot gjenden të hospitalizuar gjithsej 72 pacientë. Prej tyre të sëmurë me Covid -19 janë 63 pacientë. Në pritje të rez

Bizneset kërkojnë ndihmën e Qeverisë, thonë se nuk mund t’i mbijetojnë masave të reja kufizuese
Lajm madheshtor! Ildisi vogel niset drejt Turqise per operacionin e jetes!
Termeti i la pa shtepi, jetimi po humbet syrin! Nena perlot zemrat: Shes organet qe djali te shikoje

Në Klinikën Infektive, QKUK, sot gjenden të hospitalizuar gjithsej 72 pacientë. Prej tyre të sëmurë me Covid -19 janë 63 pacientë.

Në pritje të rezultateve për 5 raste, ndërsa 4 raste janë testuar dhe kanë rezultuar negativ për Covid -19.

Këto të dhëna i ka bërë të ditura zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti

Ky është njoftimi i tij:

Nga 63 pacientë të infektuar me Covid 19:

• 50 raste janë në gjendje stabile,

• 10 raste janë në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

• Në mjekimin intensiv janë në gjendje kritike 4 pacientë prej të cilëve njëri (1) është në oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive si dhe tre pacientë (3) janë në ventilim mekanik.

Sa i përket stafit të Klinikës Infektive, nuk ka raste të reja të infeksionit brenda-spitalor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0