Author: admin

I am a web developer who is working as a freelancer. I am living in Saigon, a crowded city of Vietnam. I am promoting for http://sneeit.com

1 123 124 125 126 127 131 1250 / 1301 POSTS
Vaksina e coronavirusit mund të jetë gati në shtator

Vaksina e coronavirusit mund të jetë gati në shtator

Sarah Gilbert, një profesoreshë në Universitetin e Oksfordit, po punon për një vaksinë kundër coronavirusit dhe ndoshta mund të jetë e gatshme për për [...]

Ahmeti tregon se kur bllokohen hyrje daljet dhe kush mund të kalojë

Kryetari  i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka dhënë detaje për gjendjen e krijuar pas vendimit për futjen në karantinë. Ai thotë se edhe shu [...]
33 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, shkon në 283 numri i përgjithshëm

33 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, shkon në 283 numri i përgjithshëm

Nga 130 mostra të marra sot, 33 kanë rezultuar pozitive me Covidk-19.. Prishtina prinë me numrin më të madh prej 20. IKShP njofton se po ashtu janë [...]
COVID-19 në botë, 100 mijë raste të reja gjatë ditës së fundit

COVID-19 në botë, 100 mijë raste të reja gjatë ditës së fundit

​Nga dje deri sot, numri i personave të infektuar me Covid 19 në të gjithë botën është rritur me 100 mijë njerëz. Statistikat e sotme tregojnë se numr [...]
Edhe Prishtina futet në karantinë, 20 raste rezultuan me koronavirus

Edhe Prishtina futet në karantinë, 20 raste rezultuan me koronavirus

Pas konfirmimit nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të 27 rasteve të reja pozitive sot në Kosovë me SARS-Cov-2, prej të cilave 20 në Prishti [...]
96 policë në kërkim të Besnik Osmanit, s’gjejnë asnjë gjurmë të tij

96 policë në kërkim të Besnik Osmanit, s’gjejnë asnjë gjurmë të tij

Besnik Osmani i lindur më 12.05.1978 në Preshevë me vendbanim në Prishtinë, që nga 24 marsi rezulton i zhdukur. Besniku ishte larguar nga shtëpia p [...]
COVID-19, ShBA me 19.715 viktima kalon Italinë për nga numri i vdekjeve

COVID-19, ShBA me 19.715 viktima kalon Italinë për nga numri i vdekjeve

SHBA me gjithsej 19.715 viktima nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka kaluar Italinë dhe është bërë vendi me numrin më të madh të vdekjeve nga ky virus [...]
Turqi, foshnja katërmuajshe fiton betejën kundër koronavirusit

Turqi, foshnja katërmuajshe fiton betejën kundër koronavirusit

Një foshnjë katër muajshe e infektuar me llojin e ri të koronavirusit (COVID-19) është shëruar me sukses, raporton Anadolu . Spitali i Universiteti [...]
Turqia vend model me sistemin e fortë shëndetësor dhe mbështetjen sociale

Turqia vend model me sistemin e fortë shëndetësor dhe mbështetjen sociale

Masat e forta që Turqia ka ndërmarrë për të parandaluar përhapjen e pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), si dhe sistemi i saj solid i shëndeti [...]
Jashari e akuzon Lushtakun se po e shfrytëzon situatën emergjente për poenë politikë

Jashari e akuzon Lushtakun se po e shfrytëzon situatën emergjente për poenë politikë

Partia Demokratike e Kosovës ka filluar të shpërndajë pako ushqimore për familjet skamnore. Sot u pa edhe kryetari i PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtak [...]
1 123 124 125 126 127 131 1250 / 1301 POSTS