Author: Taulant Berisha

1 2 3 4 73 20 / 724 POSTS
Cili politikan e ka veturën më të shtrenjtë?

Cili politikan e ka veturën më të shtrenjtë?

Mercedes Benz S Class cilësohet si një ndër makinat më të preferuara të momentit në botë. E një të tillë, të vitit 2018, në vlerë 65 mijë eurosh e [...]
Cili politikan e ka veturën më të shtrenjtë? (VIDEO)

Cili politikan e ka veturën më të shtrenjtë? (VIDEO)

Mercedes Benz S Class cilësohet si një ndër makinat më të preferuara të momentit në botë. E një të tillë, të vitit 2018, në vlerë 65 mijë eurosh e [...]
Bejrut, nis pastrimi i zonës së shpërthimit (VIDEO)

Bejrut, nis pastrimi i zonës së shpërthimit (VIDEO)

Në Bejrut ka filluar pastrimi i zonës ku ndodhi shpërthimi i fuqishëm që i mori jetën 160 personave. Për Libanin janë premtuar ndihma nga president [...]
Sipas Vulinit, lëvizja e ushtarëve serbë në Karaçevë nuk ishte ilegale

Sipas Vulinit, lëvizja e ushtarëve serbë në Karaçevë nuk ishte ilegale

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, është deklaruar sot në Krushevc në lidhje me deklarimet se ushtria serbe kaloi kufirin me Kosovën, d [...]
Kurti letër ambasadorëve: Kosova po dështon në menaxhimin e pandemisë, kërkoj ndihmën tuaj që të ndalojmë një katastrofë humanitare

Kurti letër ambasadorëve: Kosova po dështon në menaxhimin e pandemisë, kërkoj ndihmën tuaj që të ndalojmë një katastrofë humanitare

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti iu është drejtuar me një letër të hapur ambasadorëve të vendeve të huaja në Kosovë. Në këtë letër, Kurt [...]
Qeveria synon të krijojë fond të veçantë për sigurimin e kulturave bujqësore

Qeveria synon të krijojë fond të veçantë për sigurimin e kulturave bujqësore

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka deklaruar se po punojnë që në program qeverisës 2020-2023, ta kenë fondin që [...]
Donatorët ndërkombëtarë premtojnë ndihmë pas shpërthimit në Bejrut

Donatorët ndërkombëtarë premtojnë ndihmë pas shpërthimit në Bejrut

Kombet e Bashkuara vlerësojnë se Libanit i duhen afro 117 milionë dollarë ndihmë urgjente pas shpërthimit në portin e qytetit më 4 gusht, nga i cili u [...]
Nga sot testimi për COVID-19 edhe në laboratorët privatë

Nga sot testimi për COVID-19 edhe në laboratorët privatë

Duke nisur nga kjo javë, në Kosovë disa institucione shëndetësore private, të licencuara nga Ministria e Shëndetësisë, do të fillojnë të kryejnë teste [...]
Sot merret vendimi për vitin e ri shkollor në Maqedoni

Sot merret vendimi për vitin e ri shkollor në Maqedoni

Ministria e Arsimit dhe Shkencës dhe Komisioni për sëmundje infektive sot pritet të vendosin se si në kushte pandemie do të organizohet viti i ri shko [...]
Italia e mbyllur për Shqipërinë dhe Kosovën deri më 7 shtator

Italia e mbyllur për Shqipërinë dhe Kosovën deri më 7 shtator

Gjatë orëve të natës, Këshilli i Ministrave i qeverisë Conte ka miratuar një dekret të ri përsa i përket masave të ruajtjes së shëndetit publik nga co [...]
1 2 3 4 73 20 / 724 POSTS