Author: Taulant Berisha

1 2 3 4 5 44 30 / 436 POSTS
Ajeti i Kuranit qe duhet te lexosh 8 here ne dite qe te jeni te mbrojtur.

Ajeti i Kuranit qe duhet te lexosh 8 here ne dite qe te jeni te mbrojtur.

Ajeti i Kuranit qe duhet te lexosh 8 here ne dite qe te jeni te mbrojtur. [...]
Meshira e Allahut ne Diten e GJykimit

Meshira e Allahut ne Diten e GJykimit

Mëshira e gjerë e Allahut, Allahu ekber! Ibn Mes’udi, radijAllahu anhu, ka thënë; ” Ky umet në ditën e gjykimit do të jetë në tre pjesë; 1. P [...]
Lutja qe behet kur njeriu viziton varrezat

Lutja qe behet kur njeriu viziton varrezat

Pyetje: Duaja (lutja) qe behet kur njeriu viziton varrezat, a eshte e kufizuar vetem gjate vizites (se varrezave), apo perfshin dhe rastin kur njeriut [...]
3 llojet e padrejtesis qe ben njeriu

3 llojet e padrejtesis qe ben njeriu

Padrejtësia është 3 llojesh: ndaj Zotit, ndaj vetes dhe ndaj krijesave. “Zoti yt ka të drejta ndaj teje, vetja jote ka të drejta ndaj teje dhe fami [...]
Ky është vizioni i Joe Biden për marrëdhëniet SHBA-Kosovë (DOKUMENT)

Ky është vizioni i Joe Biden për marrëdhëniet SHBA-Kosovë (DOKUMENT)

Kandidati për t’u bërë president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, e ka publikuar një plan disa pikësh, ku ka shpalosur se do të duken m [...]
Erdoğan njofton zbulimin e rezervave tjera të gazit në Detin e Zi

Erdoğan njofton zbulimin e rezervave tjera të gazit në Detin e Zi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se rezervat e zbuluara në Detin e Zi janë burimi më i madh i hidrokarbureve të Turqisë deri më sot. [...]
Kurti fton shqiptarët në SHBA që ta votojnë Bidenin: E kemi një mik të vërtetë dhe aleat të dëshmuar

Kurti fton shqiptarët në SHBA që ta votojnë Bidenin: E kemi një mik të vërtetë dhe aleat të dëshmuar

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në SHBA, që ta mbështesin dhe ta votojnë Joe Bidenin për president në zgje [...]
Macron e quan “sulm terrorist islamik” prerjen e kokës së mësuesit në Paris

Macron e quan “sulm terrorist islamik” prerjen e kokës së mësuesit në Paris

Presidenti francez Emmanuel Macron ka denoncuar atë që ai e quajti “sulm terrorist islamik” kundër një mësuesi të historisë që iu pre koka në një peri [...]
1 2 3 4 5 44 30 / 436 POSTS