Author: Taulant Berisha

1 41 42 43 44 430 / 435 POSTS
Si falet namazi me xhemat ne shtepi me familjen tende

Si falet namazi me xhemat ne shtepi me familjen tende

Si falet namazi me xhemat ne shtepi -Babai me djalin: djali qendron ne nje drejtim me babane. -Babai me dy djemte e tij: djemte qendrojne pas ba [...]
Cfare do tu thote Allahu banoreve te Xhenetit kur te futen ne Xhenet

Cfare do tu thote Allahu banoreve te Xhenetit kur te futen ne Xhenet

Suhejbi ka transmetuar se Pejgamberi (SalAllahu alejhi ve Selam) ka thënë: ” Kur banorët e Xhenetit të futen në Xhenet, Allahu i Madhëruar do t´u tho [...]
Nderoje dhe respektoje komshiun tend?

Nderoje dhe respektoje komshiun tend?

Shejkh Sulejman es Ruhajlij, Allahu e ruajtë: “Prej moraleve të besimtarit është nderimi i komshiut. Nuk është besimtar ai i cili fle dhe komshi [...]
Troftë me arra

Troftë me arra

Një vakt i shëndetshëm për të gjithë familjen. Qepën grijeni imët dhe skuqeni me vaj në tigan të nxehtë. Arrat grijini imët ose shtypini. Pas [...]
Patate të pjekura me vezë

Patate të pjekura me vezë

Përbërësit 4 patate 2 qepë 2 gota ujë 2 decilitra vaj ereza te thata kripë dhe piper i zi Hapat Në një enë rezistuese ndaj zja [...]
Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

– 500 g oriz; – 1 qepë; – 100 ml vaj; – 2-3 thelpinj hudhre; – pak majdanoz; – 200-250 g spinaq; – 1 lugë erëza të përziera të thata; – kripë d [...]
Receta për Bakllava Turke

Receta për Bakllava Turke

Bakllavaja është ëmbëlsira që nuk mungon në tavolinat tona në festat e fundvitit. Kjo recetë që ne japim këtu është ajo per bakllava turke që është më [...]
A dëshironi që prindërve tuaj tu rriten gradat dhe pozita në xhenet edhe pas vdekjes së tyre?!

A dëshironi që prindërve tuaj tu rriten gradat dhe pozita në xhenet edhe pas vdekjes së tyre?!

A ka ndonjë prej nesh, që nuk do të dëshironte të bëjë ndonjë vepër pas vdekjes së prindërve të tij, për shkak të së cilës Allahu i Plotfuqishëm, do t [...]
Pëllumbat, banorët e vetëm të shesheve simbolike të Stambollit

Pëllumbat, banorët e vetëm të shesheve simbolike të Stambollit

Për shkak të mbylljes së njerëzve si pasojë e pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), sheshet simbolike të Stambollit, si Taksim, Eyupsultan, Ort [...]
Agjërimi shëron këto 4 sëmundje

Agjërimi shëron këto 4 sëmundje

Agjërimi shëron këto 4 sëmundje https://youtu.be/m-uqQLgFuo0 [...]
1 41 42 43 44 430 / 435 POSTS