Author: Taulant Berisha

1 54 55 56 57 560 / 561 POSTS
Patate të pjekura me vezë

Patate të pjekura me vezë

Përbërësit 4 patate 2 qepë 2 gota ujë 2 decilitra vaj ereza te thata kripë dhe piper i zi Hapat Në një enë rezistuese ndaj zja [...]
Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

– 500 g oriz; – 1 qepë; – 100 ml vaj; – 2-3 thelpinj hudhre; – pak majdanoz; – 200-250 g spinaq; – 1 lugë erëza të përziera të thata; – kripë d [...]
Receta për Bakllava Turke

Receta për Bakllava Turke

Bakllavaja është ëmbëlsira që nuk mungon në tavolinat tona në festat e fundvitit. Kjo recetë që ne japim këtu është ajo per bakllava turke që është më [...]
A dëshironi që prindërve tuaj tu rriten gradat dhe pozita në xhenet edhe pas vdekjes së tyre?!

A dëshironi që prindërve tuaj tu rriten gradat dhe pozita në xhenet edhe pas vdekjes së tyre?!

A ka ndonjë prej nesh, që nuk do të dëshironte të bëjë ndonjë vepër pas vdekjes së prindërve të tij, për shkak të së cilës Allahu i Plotfuqishëm, do t [...]
Pëllumbat, banorët e vetëm të shesheve simbolike të Stambollit

Pëllumbat, banorët e vetëm të shesheve simbolike të Stambollit

Për shkak të mbylljes së njerëzve si pasojë e pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19), sheshet simbolike të Stambollit, si Taksim, Eyupsultan, Ort [...]
Agjërimi shëron këto 4 sëmundje

Agjërimi shëron këto 4 sëmundje

Agjërimi shëron këto 4 sëmundje https://youtu.be/m-uqQLgFuo0 [...]
4 Ushqimet që janë ndaluar nga Profeti alejhis selam

4 Ushqimet që janë ndaluar nga Profeti alejhis selam

4 Ushqimet që janë ndaluar nga Profeti alejhis selam https://youtu.be/TMhTht8Nw5M [...]
Lutja që të jep të gjitha mirësitë e botës dhe të largon çdo të keqe

Lutja që të jep të gjitha mirësitë e botës dhe të largon çdo të keqe

Lutja që të jep të gjitha mirësitë e botës dhe të largon çdo të keqe https://youtu.be/YeuYPhZx1sE [...]
Si të falet ai që s’di asnjë sure? – Hoxhë Mustafa Tërniqi

Si të falet ai që s’di asnjë sure? – Hoxhë Mustafa Tërniqi

Shkëputje nga ligjeratat - Forma e namazit të Profetit alejhi selam Si të falet ai që s'di asnjë sure? - Hoxhë Mustafa Tërniqi https://youtu.be/ [...]
Duaja Para Gjumit

Duaja Para Gjumit

Duaja para gjumit... https://youtu.be/0wJXGx7rlxU [...]
1 54 55 56 57 560 / 561 POSTS