Breshëri dhe erërat shkaktojnë dëme në Sojevë të Ferizajt, lëndohet edhe një qytetar (VIDEO)

HomeLajme

Breshëri dhe erërat shkaktojnë dëme në Sojevë të Ferizajt, lëndohet edhe një qytetar (VIDEO)

Në fshatin Sojevë të Ferizajt, breshëri dhe shiu kanë shkaktuar dëme të mëdha, njofton Klan Kosova. Kryetari i Sojevës, Sylejman Syla, ka bërë të d

Turqia publikon zyrtarisht ilaçin që lufton COVID-19
Shqipëri, 629 qytetarë të ndëshkuar me gjobë në 24 orët e fundit për mosrespektim të karantinës
Maqedoni Veriore, Bashkësia Islame me masa kundër COVID-19 gjatë muajin e Ramazanit

Në fshatin Sojevë të Ferizajt, breshëri dhe shiu kanë shkaktuar dëme të mëdha, njofton Klan Kosova.

Kryetari i Sojevës, Sylejman Syla, ka bërë të ditur se pasditen e sotme atje është lënduar edhe një fshatar pasi mbi të kishin rënë disa pjesë ndërtesash.

“Për fat të mirë, gjendja e të lënduarit tani është e mirë, ai është kthyer në shtëpi pas intervenimit që ka marrë në spital”.

Syla ka deklaruar se dëmet e shkaktuara nga era atje janë të konsiderueshme dhe deri tani nuk e dinë sa është vlera e tyre.

“Kemi dëme, shumë objekte janë dëmtuar gjithashtu edhe sera. Ka shtëpi të cilat nuk kanë pullaze pasi janë dëmtuar nga era e madhe”.

“Institucionet e Komunës janë lajmëruar menjëherë me mundësit e veta. Jemi duke u munduar të ju ndihmojnë fshatarëve”, ka thënë Syla.

Për më shumë shikoni videon më poshtë:

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0