Category: Kuzhina

Ëmbëlsirë që nuk ka nevojë të piqet: Ka vetëm 100 kalori!

Ëmbëlsirë që nuk ka nevojë të piqet: Ka vetëm 100 kalori!

Është ëmbëlsirë shumë e popullarizuar për ata të cilët kujdesen për vijën e trupit! Kjo ëmbëlsirë proteinash është zbulim i vërtetë, transmeton Tel [...]
Troftë me arra

Troftë me arra

Një vakt i shëndetshëm për të gjithë familjen. Qepën grijeni imët dhe skuqeni me vaj në tigan të nxehtë. Arrat grijini imët ose shtypini. Pas [...]
Patate të pjekura me vezë

Patate të pjekura me vezë

Përbërësit 4 patate 2 qepë 2 gota ujë 2 decilitra vaj ereza te thata kripë dhe piper i zi Hapat Në një enë rezistuese ndaj zja [...]
Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

– 500 g oriz; – 1 qepë; – 100 ml vaj; – 2-3 thelpinj hudhre; – pak majdanoz; – 200-250 g spinaq; – 1 lugë erëza të përziera të thata; – kripë d [...]
Receta për Bakllava Turke

Receta për Bakllava Turke

Bakllavaja është ëmbëlsira që nuk mungon në tavolinat tona në festat e fundvitit. Kjo recetë që ne japim këtu është ajo per bakllava turke që është më [...]
6 / 6 POSTS