Category: Lajme

1 2 3 83 10 / 827 POSTS
RAST URGJENT! SHPERNDAJE!  Elifi eshte vetem 3 vjec dhe rrezikon te humbase syrin, rrezikon te verbohet!

RAST URGJENT! SHPERNDAJE! Elifi eshte vetem 3 vjec dhe rrezikon te humbase syrin, rrezikon te verbohet!

RAST URGJENT! SHPERNDAJE! Elifi eshte vetem 3 vjec dhe rrezikon te humbase syrin, rrezikon te verbohet! Kerkohet nje nderhyrje e specializuar per ta [...]
Ta këput shpirtin kur qytetari shpërthen në lot, pasi iu mbush shtëpia me ujë.

Ta këput shpirtin kur qytetari shpërthen në lot, pasi iu mbush shtëpia me ujë.

Gjendje e rëndë nëpër gjithë Kosovën pas reshjeve të mëdha të shiut. Përmbytje janë raportuar gjithandej nëpër Kosovë. Gjendje e rënduar është poth [...]
Vetura ngec në nënkalimin e vërshuar nga të reshurat e shiut në Ferizaj?!

Vetura ngec në nënkalimin e vërshuar nga të reshurat e shiut në Ferizaj?!

Ferizaj është në mesin e komunave të cilat janë prekur nga vërshimet si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut. Në rrugën nga fshati Varosh në drejtim [...]
Mbulohet nga uji rruga te “Kroi i Mbretit” në Komoran, vështirësohet qarkullimi

Mbulohet nga uji rruga te “Kroi i Mbretit” në Komoran, vështirësohet qarkullimi

Reshjet e shiut dhe borës që po vazhdojnë të bien tash e sa ditë në vendin tonë, kanë shkaktuar probleme në disa pjesë të Kosovës. Shiu i mbrëmshëm [...]
Lajm fantastik/ Edoni që u lëndua rëndë në Ferizaj është zgjuar dhe larguar nga intubimi në Turqi.

Lajm fantastik/ Edoni që u lëndua rëndë në Ferizaj është zgjuar dhe larguar nga intubimi në Turqi.

Edon Bekteshi dhe pronari i restorantit “Steak House” janë dy personat e parë që janë dërguar për tretman në Turqi pasi u lënduan rëndë nga shpërthimi [...]
Maqedonia vendos masa të reja anti-Covid

Maqedonia vendos masa të reja anti-Covid

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, njoftuan sot vendimet e qeverisë për paketën e re të masav [...]
Gjermania po shkon drejt bllokimit: Çfarë do të ndodhë me ekonominë më të madhe të Evropës?

Gjermania po shkon drejt bllokimit: Çfarë do të ndodhë me ekonominë më të madhe të Evropës?

Gjermania, ekonomia e katërt më e madhe në botë, po shkon drejt një bllokimi kombëtar që mund ta dërgojë atë në një tjetër recesion – një paralajmërim [...]
Ja kush është polici që vrau aksidentalisht vajzën e tij dhe më pas edhe vetën

Ja kush është polici që vrau aksidentalisht vajzën e tij dhe më pas edhe vetën

IndeksOnline ka mësuar se personi që është në këtë foto është Salih Mazreku, pjesëtar i Policisë së Kosovës, i cili dyshohet se aksidentalisht ka vrar [...]
Pasi iu konfirmua fitorja, Biden i drejtohet kombit amerikan: Koha që të bashkohemi drejt sukseseve

Pasi iu konfirmua fitorja, Biden i drejtohet kombit amerikan: Koha që të bashkohemi drejt sukseseve

Presidenti i zgjedhur. Joe Biden deklaroi të hënën, disa orë pasi Kolegji Zgjedhor bëri zyrtare fitoren e tij kundrejt presidentit, Donald Trump, se “ [...]
Ky është vëllai i Halil Kastratit, ish-ushtari i UÇK-së që ra dëshmor kundër Serbisë

Ky është vëllai i Halil Kastratit, ish-ushtari i UÇK-së që ra dëshmor kundër Serbisë

Humanisti Halil Kastrati, e ka përkujtuar vëllain e tij të rënë dëshmor, në dy vjetorin e themelimit të Ushtrisë së Kosovës. Kastrati, në shkrimin [...]
1 2 3 83 10 / 827 POSTS