Category: Lajme

1 2 3 86 10 / 858 POSTS
Studentët mitrovicas, me aksion simbolik për nder të muajit të Ramazanit

Studentët mitrovicas, me aksion simbolik për nder të muajit të Ramazanit

Për çdo mysliman, muaji i Ramazanit paraqet muajin e sakrificës dhe solidaritetit. Që ky muaj i vecantë të kalohet në mënyrën sa më mirë të mundshme, [...]
Pavarësisht se nuk është e ndaluar, Policia dënon imamin e xhamisë në Kamenicë – shkak prezencës mbi 10 persona në xhuma

Pavarësisht se nuk është e ndaluar, Policia dënon imamin e xhamisë në Kamenicë – shkak prezencës mbi 10 persona në xhuma

Imami i fshatit Roganë në Kamenicë, Besir Kryeziu, është dënuar nga policia për shkak se në xhami, në faljen e xhumasë kishte të pranishëm më shumë se [...]
Hoxha– Qeverisë Kurti: Nëse i mbyllni xhamitë për Ramazan, do të përballeni me popullin

Hoxha– Qeverisë Kurti: Nëse i mbyllni xhamitë për Ramazan, do të përballeni me popullin

Kanë mbetur edhe gjashtë ditë që në nisjen e muajit të Ramazanit. Por, gjashtë ditë para, Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për orë policore nga 22:0 [...]
Emocionuese: 7 vjeçarja nga Malisheva përshëndetet me shoqërinë, merr rrugën e mërgimit

Emocionuese: 7 vjeçarja nga Malisheva përshëndetet me shoqërinë, merr rrugën e mërgimit

Emocionuese: 7 vjeçarja nga Malisheva përshëndetet me shoqërinë, merr rrugën e mërgimit tvprizreni by tvprizreni March 11, 2021 Emocionuese: 7 vjeça [...]
Apel ndihmo Jetimat 6 dhe 10 vjeq  Shperndajeni

Apel ndihmo Jetimat 6 dhe 10 vjeq Shperndajeni

Shpërndaje 🛑 Kryefamiljari i familjes Pirra ndërroi jetë disa muaj më parë duke lënë pas jetimë dy djemtë e tij 6 dhe 10 vjeç. Kanceri i mori [...]
Rifat Jashari: Nëse është nevoja, prapë jemi të gatshëm me këta meshkuj çka i kemi me iu përgjigj Serbisë?!

Rifat Jashari: Nëse është nevoja, prapë jemi të gatshëm me këta meshkuj çka i kemi me iu përgjigj Serbisë?!

Njëri prej anëtarëve të familjes legjendare Jashari, Rifati, ka treguar se si e kishin përjetuar momentin e gjetjes së trupave të pajetë të familjarëv [...]
Cka thojnë hoxhallarët për emisionin përputhen dhe it’s my love Lexojeni

Cka thojnë hoxhallarët për emisionin përputhen dhe it’s my love Lexojeni

Turpi i kohës! Është e tmerrshme të shikosh në emisionet televizive, të rinjë dhe të reja të këtij populli, të cilët dalin në skenë para të gjithëv [...]
Urgjent: kjo Moter kerkon ndihme Shperndajeni

Urgjent: kjo Moter kerkon ndihme Shperndajeni

Përshendetje vllezër dhe motra Fillimisht ju kërkoj falje qe po dalim nga lamija e faqes por me qenëse muaji Ramazan muaj i rahmetit ju kisha lut me [...]
Mblidhte bidonë në rrugë, shqiptarët e bënë me shtëpi! Fjalët prekëse të Zanës në varrin e të shoqit

Mblidhte bidonë në rrugë, shqiptarët e bënë me shtëpi! Fjalët prekëse të Zanës në varrin e të shoqit

E vetme dhe e pashpresë. I shoqi i ndërroi jetë vite më parë dhe e la fillikat me të birin e vogël. Aq e vështirë ishte jetesa, saqë shpesh kjo grua d [...]
Voglushja 6 vjeçare duhet të vazhdojë trajtimin?!

Voglushja 6 vjeçare duhet të vazhdojë trajtimin?!

Voglushja 6 vjeçare duhet të vazhdojë trajtimin Mejreme Zogu voglushja 6 vjeçare nga Kavaja vuan nga kanceri në ezofag. Ajo ndodhet në Turqi për kuri [...]
1 2 3 86 10 / 858 POSTS