Category: Lajme

1 2 3 4 84 20 / 834 POSTS
Mbulohet nga uji rruga te “Kroi i Mbretit” në Komoran, vështirësohet qarkullimi

Mbulohet nga uji rruga te “Kroi i Mbretit” në Komoran, vështirësohet qarkullimi

Reshjet e shiut dhe borës që po vazhdojnë të bien tash e sa ditë në vendin tonë, kanë shkaktuar probleme në disa pjesë të Kosovës. Shiu i mbrëmshëm [...]
Lajm fantastik/ Edoni që u lëndua rëndë në Ferizaj është zgjuar dhe larguar nga intubimi në Turqi.

Lajm fantastik/ Edoni që u lëndua rëndë në Ferizaj është zgjuar dhe larguar nga intubimi në Turqi.

Edon Bekteshi dhe pronari i restorantit “Steak House” janë dy personat e parë që janë dërguar për tretman në Turqi pasi u lënduan rëndë nga shpërthimi [...]
Maqedonia vendos masa të reja anti-Covid

Maqedonia vendos masa të reja anti-Covid

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, njoftuan sot vendimet e qeverisë për paketën e re të masav [...]
Gjermania po shkon drejt bllokimit: Çfarë do të ndodhë me ekonominë më të madhe të Evropës?

Gjermania po shkon drejt bllokimit: Çfarë do të ndodhë me ekonominë më të madhe të Evropës?

Gjermania, ekonomia e katërt më e madhe në botë, po shkon drejt një bllokimi kombëtar që mund ta dërgojë atë në një tjetër recesion – një paralajmërim [...]
Ja kush është polici që vrau aksidentalisht vajzën e tij dhe më pas edhe vetën

Ja kush është polici që vrau aksidentalisht vajzën e tij dhe më pas edhe vetën

IndeksOnline ka mësuar se personi që është në këtë foto është Salih Mazreku, pjesëtar i Policisë së Kosovës, i cili dyshohet se aksidentalisht ka vrar [...]
Pasi iu konfirmua fitorja, Biden i drejtohet kombit amerikan: Koha që të bashkohemi drejt sukseseve

Pasi iu konfirmua fitorja, Biden i drejtohet kombit amerikan: Koha që të bashkohemi drejt sukseseve

Presidenti i zgjedhur. Joe Biden deklaroi të hënën, disa orë pasi Kolegji Zgjedhor bëri zyrtare fitoren e tij kundrejt presidentit, Donald Trump, se “ [...]
Ky është vëllai i Halil Kastratit, ish-ushtari i UÇK-së që ra dëshmor kundër Serbisë

Ky është vëllai i Halil Kastratit, ish-ushtari i UÇK-së që ra dëshmor kundër Serbisë

Humanisti Halil Kastrati, e ka përkujtuar vëllain e tij të rënë dëshmor, në dy vjetorin e themelimit të Ushtrisë së Kosovës. Kastrati, në shkrimin [...]
A do t’i mbyllë Gjermania kufijtë dhe aeroportet? Cilat janë kufizimet për festa?

A do t’i mbyllë Gjermania kufijtë dhe aeroportet? Cilat janë kufizimet për festa?

A do t’i mbyllë Gjermania kufijtë dhe aeroportet? Cilat janë kufizimet për festa? [...]
Një e moshuar serbe vdes në Prishtinë, Bashkësia Islame i organizon ceremoninë e varrimit

Një e moshuar serbe vdes në Prishtinë, Bashkësia Islame i organizon ceremoninë e varrimit

Një qytetare e Prishtinës e nacionalitetit serb ka vdekur sot. Ajo ishte duke jetuar më Shtëpinë e Pleqve dhe nuk kishte askënd për t’i kryer ceremoni [...]
Gjermania hyn në mbyllje totale nga e mërkura si pasojë e COVID-19

Gjermania hyn në mbyllje totale nga e mërkura si pasojë e COVID-19

Kancelarja gjermane Angela Merkel, ka bërë të ditur se Gjermania do të mbyllet nga e mërkura për shkak të numrit të madh të rasteve me COVID-19 që jan [...]
1 2 3 4 84 20 / 834 POSTS