Category: Lajme

1 81 82 83 84 830 / 836 POSTS
Serbi, rritet në 2.867 numri i rasteve me COVID-19

Serbi, rritet në 2.867 numri i rasteve me COVID-19

Nga raporti i fundit, deri në orën 15:00 sot janë testuar mostrat e 1.586 personave, nga të cilët 201 janë rezultuan pozitiv ndërsa në spital janë sht [...]
Shqipëri, numri i viktimave me COVID-19 rritet në 23

Shqipëri, numri i viktimave me COVID-19 rritet në 23

Një paciente 72-vjeçare nga Tirana, me inicialet V.S., ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Spitalin Infektiv në Tiranë, e konfirmuar me COVID-19 [...]
Pamje ‘rrëqethëse’ nga Meka, hapësira rreth Qabesë e boshatisur

Pamje ‘rrëqethëse’ nga Meka, hapësira rreth Qabesë e boshatisur

Hapësira e Qabesë, që është vendtubimi i besimtarëve nga e gjithë bota, posaçërisht gjatë haxhit, një nga pesë shtyllat e islamit, është plotësisht e [...]
Turqi, rritet në 908 numri i të vdekurve nga COVID-19

Turqi, rritet në 908 numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirusin është rritur në 42.282, pasi 4.056 njerëz të tjerë kanë rezultuar pozitivë në testet pë [...]
Paralajmërimi i OKB: Covidi çon botën drejt varfërisë

Paralajmërimi i OKB: Covidi çon botën drejt varfërisë

Kriza ekonomike e shkaktuar nga koronavirusi mund të rrisë varfërinë globale duke bërë që më shumë se një gjysmë miliardi njerëz ta gjejnë veten në ku [...]
Detaje të reja për vrasjen në Rahovec: Policia gjeti vetëm disa mbetje të viktimës, konfiskoi dy armë

Detaje të reja për vrasjen në Rahovec: Policia gjeti vetëm disa mbetje të viktimës, konfiskoi dy armë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për vrasjen e rëndë në Rahovec, ku vëllai kishte vrarë vëllanë e më pas e kishte djegur. Policia e Kosovës ka arr [...]
18 kosovarë vijnë nga Mali i Zi përmes kufirit në Pejë, dërgohen në karantinë

18 kosovarë vijnë nga Mali i Zi përmes kufirit në Pejë, dërgohen në karantinë

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale – Pejë ka njoftuar se në pikën kufitare në Kullë kanë hyrë në mënyrë të oragnizuar në grup 18 shtetas [...]
6 eurodeputetë letër Kurtit: Zgjedhjet janë hap i nevojshëm për të ecur përpara

6 eurodeputetë letër Kurtit: Zgjedhjet janë hap i nevojshëm për të ecur përpara

Gjashtë eurodeputetë i kanë dërguar letër të hapur Kryeministrit Albin Kurti, ku e kanë shprehur mbështetjen e tyre ndaj njerëzve dhe institucioneve t [...]

Shërohet pacientja nga Podujeva, Dumnica dhe Llausha dalin nga karantina

Ushtruesi i detyrës së Kryetarit të Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari ka njoftuar për shërimin e plotë të pacientit të dytë të infektuar me COVID-19 [...]
Arrestohen 33 persona për mos respektim të orës policore, prin Prishtina

Arrestohen 33 persona për mos respektim të orës policore, prin Prishtina

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 33 persona në territorin e Kosovës për mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë pandemisë, shkruan Indek [...]
1 81 82 83 84 830 / 836 POSTS