Category: Shendeti

1 2 3 4 10 / 40 POSTS
4 llojet e gurëve që formohen në trupin e njeriut!

4 llojet e gurëve që formohen në trupin e njeriut!

Hera–herës, në trupin tonë formohen guralecë, ndaj le të shohim si zhvillohen dhe si mund t’i parandalojmë ata. Kur trupi ynë prodhon më shumë seç [...]
E konfirmuar, ngrënia e ushqimit ngadalë ju ndihmon të dobësoheni

E konfirmuar, ngrënia e ushqimit ngadalë ju ndihmon të dobësoheni

Nëse ju nuk “gëlltitni” edhe linja përmirësohet: sidomos zvogëlohet beli. Ka gjithashtu përfitime edhe për kolesterolin, sheqerin në gjak, hipertensio [...]
Pse është shumë e rëndësishme t’iu bëni këmbëve masazh para se të flini

Pse është shumë e rëndësishme t’iu bëni këmbëve masazh para se të flini

Masazhi, përveç se është mënyrë e përsosur për t’u relaksuar, është po ashtu mënyrë e mirë për ta përmirësuar shëndetin dhe funksionon pothuajse si il [...]
Simptomat që tregojnë se vuani nga gurët në veshka

Simptomat që tregojnë se vuani nga gurët në veshka

Kushdo që ka pasur ndonjëherë gur në veshka e di se sa dhimbje mund t’ju bëjë të ndieni. Gurët në veshka zhvillohen kur nivelet e larta të kripës bash [...]
Pamjet tronditëse tregojnë mushkëritë “si qymyr” të duhanpirësit 52-vjeçar, që piu një pako në ditë për 30 vjet

Pamjet tronditëse tregojnë mushkëritë “si qymyr” të duhanpirësit 52-vjeçar, që piu një pako në ditë për 30 vjet

Pamjet tronditëse tregojnë mushkëritë e nxira të një duhanpirësi, i cili e piu duhanin për 30 vjet. Në vend që të ishin një ngjyrë rozë e shëndetsh [...]
8 simptomat që ju paralajmërojnë për gurët në veshka

8 simptomat që ju paralajmërojnë për gurët në veshka

Ndonëse disa nga këto simptomat mund t’iu ngatërrojnë me sëmundje të tjera, nëse shfaqen dy ose më shumë prej tyre atëherë lini një takim me doktorin [...]
Ja pesë Ushqimet e Mbrëmjes Që Ndihmojnë Të Humbisni Peshë

Ja pesë Ushqimet e Mbrëmjes Që Ndihmojnë Të Humbisni Peshë

Rrushi është i pasur me vitaminë B6, fibër, kalium, mangan dhe antioksidantë. Foto: Flickr Gjumi është shumë i rëndësishëm për mbarëvajtjen e organev [...]
Çaji, ilaçi kryesor kundër ftohjes

Çaji, ilaçi kryesor kundër ftohjes

Pranvera ka shtrirë këmbët edhe dielli në këto ditë të bën të mendosh se moti i ftohtë u largua, por njerëzit që kolliten, teshtijnë dhe që nuk duken [...]
Hiqni qafe kapsllëkun dhe toksinat vetëm me uthull dhe mjaltë

Hiqni qafe kapsllëkun dhe toksinat vetëm me uthull dhe mjaltë

Nëse veç sa jeni kthyer nga pushimet, apo nuk keni marrë vendime të duhura rreth ushqimit që e konsumoni dhe nuk ndjeheni mirë, atëherë ekziston një i [...]
A keni probleme me lukthin, ja si t’i shmangni ato!

A keni probleme me lukthin, ja si t’i shmangni ato!

Me përshpejtimin e tretjes zgjidhen shumë probleme shëndetësore të cilat e përcjellin punën e ngadalshme të sistemit të tretjes Në atë mënyrë nxjer [...]
1 2 3 4 10 / 40 POSTS