Category: Teknologji

1 2 10 / 17 POSTS
8 shtator, Apple planifikon të prezantojë iPhone 12

8 shtator, Apple planifikon të prezantojë iPhone 12

Një ngjarje e dytë nga Apple planifikohet të zhvillohet në tetor. Ka pasur zëra që Apple do të shtyjë prezantimin e iPhoneve të saj të ri. Spekulim [...]
Ja sesi të aktivizoni Dark Mode në Windows 10

Ja sesi të aktivizoni Dark Mode në Windows 10

Nëse jeni përdorues i rregullt i saj në smarfon, mbase do të çuditeni po të mësoni se edhe Windows 10 e ka një opsion të tillë e madje prej vitesh. [...]
iPhone 12 do të kushtojë më tepër sesa kemi menduar

iPhone 12 do të kushtojë më tepër sesa kemi menduar

iPhone 12 Max 6.1-inç do të kushtojë 100 dollarë më parë. Së fundi modelet iPhone 12 Pro dhe Pro Max do të jenë gjithashtu më të shtrenjtë sesa modele [...]
Lamborghini me 1,200 kuaj-fuqi, “çmenduri” e vërtetë

Lamborghini me 1,200 kuaj-fuqi, “çmenduri” e vërtetë

Zyrus Lamborghini LP, i cili posedon 1,200 kuajfuqi, ka dëshmuar se është një makinë speciale. Lamborghini norvegjez është kapur në kamera nga CarB [...]
iPhone 12: Çmimi, data e lëshimit, specifikimet dhe lajmet për iPhone-in e ardhshëm të Apple

iPhone 12: Çmimi, data e lëshimit, specifikimet dhe lajmet për iPhone-in e ardhshëm të Apple

Apple iPhone 12 është padyshim një nga telefonat më të pritshëm të vitit 2020. Të gjitha lajmet na kanë treguar se ne mund të presim katër modele t [...]
WhatsApp po sjell Dark Mode dhe shumë risi të tjera interesante

WhatsApp po sjell Dark Mode dhe shumë risi të tjera interesante

WhatsApp ka thënë së fundmi se po sjell një seri karakteristikash të reja që do të lansohen për të gjithë përdoruesit në javët e ardhshme. Së pari [...]
Zbulohet çmimi i iPhone 12

Zbulohet çmimi i iPhone 12

Apple iPhone 12 është i vendosur që do të vijë në katër variante të ndryshme. Tani, megjithatë, një rrjedhë e re ka zbuluar se duket se mund të ket [...]
Tani iPhone juaj do t’ju tregojë nëse Facebook ose ndonjë aplikacion tjetër po ju spiunon në mikrofonin tuaj

Tani iPhone juaj do t’ju tregojë nëse Facebook ose ndonjë aplikacion tjetër po ju spiunon në mikrofonin tuaj

Nëse keni bërë panik ndonjëherë që një aplikacion mund të jetë duke dëgjuar mikrofonin e iPhone tuaj, Apple ju ka mbuluar. Azhurnimi tjetër i madh [...]
Çfarë pritet të prezantojë Apple të hënën?

Çfarë pritet të prezantojë Apple të hënën?

IMac i ri, iPhoneOS 14 apo një surprizë? Kjo pritet nga konferenca e zhvilluesve Apple WWDC. Konferenca vjetore e zhvilluesve të Apple WWDC është t [...]
Apple prezanton modelin e ri, iPhone SE

Apple prezanton modelin e ri, iPhone SE

Apple ka zbuluar modelin më të ri të iPhone, përkatësisht modelin SE që fillon prej $399. iPhone SE vjen me ekranin prej 4.7” iPhone SE me butonin Hom [...]
1 2 10 / 17 POSTS