Demonstrata në mbarë Francën për mësuesin që iu pre koka (VIDEO)

HomeLajme

Demonstrata në mbarë Francën për mësuesin që iu pre koka (VIDEO)

Nëpër qytete të ndryshme të Francës një numër i madh njerëzish kanë dalë në demonstrata në shenjë nderimi për një mësues të cilit iu pre koka pasi iu

Madhështore, 80 mijë euro brenda emisionit, sigurohen paratë për Elian dhe Mirandën
Koalicioni LDK-PDK, të gjitha letrat mbi tavolinë, këto janë opsionet për ndarjen e posteve?!
Me këtë datë ndryshon ora, akrepat lëvizin një orë prapa

Nëpër qytete të ndryshme të Francës një numër i madh njerëzish kanë dalë në demonstrata në shenjë nderimi për një mësues të cilit iu pre koka pasi iu tregoi studentëve të tij karikaturat e profetit Mohammad.

Mësuesit Samuel Paty i është prerë koka pranë shkollës ku ai po punonte, në komunën Conflans Saint-Honorine, në veriperëndim të Parisit, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

Personi i dyshuar për këtë vrasje është një refugjat çeçen 18 vjeçar, i cili ka qenë i armatosur me një thikë. Pas sulmit, ai është qëlluar për vdekje nga oficerët e policisë.

Presidenti Emmanuel Macron e ka cilësuar këtë ngjarje si “sulm terrorist”.