Edhe një ish-pjesëtar i UÇK-së ftohet nga Gjykata Speciale

HomeLajme

Edhe një ish-pjesëtar i UÇK-së ftohet nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale ka vazhduar dërgimin e ftesave për ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kësaj radhe Specialja e ka ftuar për intervist

58 raste të reja me koronavirus në Kosovë
Shërohet plotësisht 19- vjeçari nga Ferizaj, i diagnostikuar me leukemi akute
Sveçla: Kurrë nuk kam qenë në Telekom me Kurtin dhe Abazin, ashtu siç pretendon Thaçi

Gjykata Speciale ka vazhduar dërgimin e ftesave për ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kësaj radhe Specialja e ka ftuar për intervistim Elbasan Shoshaj nga Prizreni. Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, kryetari i OVL e UÇK, Hysni Gucati.

“Sot morra lajmin që bashkluftëtari nga Prizreni , Elbasan Shoshaj është ftuar nga Gjykata Speciale. Edhe ky luftëtar i lirisë do të dali faqebardhë nga kjo gjykatë”, ka shkruar Gucati. /Telegrafi/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0