Gjermania me numër rekord të rasteve të reja me koronavirus

HomeLajme

Gjermania me numër rekord të rasteve të reja me koronavirus

Gjermania ka raportuar 16 mijë e 774 raste të reja të infeksioneve me koronavirus. Sipas Agjencisë për Kontroll të Sëmundjeve, shifra e 24 orëve të

Tërnava: Djegia e xhamisë 450 vjeçare në Vërboc, vepër kriminale
Në Aeroportin e Prishtinës arrijnë edhe 120 persona
E talli për foton me Kurtin, hoxha nga Drenasi i reagon Buzhalës: Unë shitem me çmimin e pasulit, po ju?

Gjermania ka raportuar 16 mijë e 774 raste të reja të infeksioneve me koronavirus.

Sipas Agjencisë për Kontroll të Sëmundjeve, shifra e 24 orëve të fundit është më e larta që prej paraqitjes së pandemisë, transmeton Klan Kosova.

Kjo është dita e dytë me radhë që ka pasur numër rekord të rasteve, ku një ditë më parë ishte 14 mijë e 964.

Duke paralajmëruar masat e reja, Kancelarja Angela Merkel, ka thënë se: “Ne duhet të veprojmë dhe do të veprojmë” .