Haradinaj 20 vite AAK mbetëm shtyllë e fortë në shtetndërtim

HomeLajme

Haradinaj 20 vite AAK mbetëm shtyllë e fortë në shtetndërtim

Haradinaj në 20-vjetorin e AAK-së: Përkundër padrejtësive ndaj kryetarit, mbetëm shtyllë e fortë në shtetndërtim Shefi i GP të AAK-së dhe kryetari Ha

Tërnava: Djegia e xhamisë 450 vjeçare në Vërboc, vepër kriminale
Mashtrimi i Kinës për botën ishte më i keq, dëshmitë tregojnë se COVID-19 kishte ekzistuar që para dhjetorit dhe regjimi e fshehu atë
Nuk ndalet avokati i VV-së, Tomë Gashi – i quan gjyqtarët e Kushtetueses kriminelë

Haradinaj në 20-vjetorin e AAK-së: Përkundër padrejtësive ndaj kryetarit, mbetëm shtyllë e fortë në shtetndërtim Shefi i GP të AAK-së dhe kryetari
Haradinaj në 20-vjetorin e AAK-së: Përkundër padrejtësive ndaj kryetarit, mbetëm shtyllë e fortë në shtetndërtim

Shefi i GP të AAK-së dhe kryetari i Degës së AAK në Deçan, Daut Haradinaj, ka publikuar një shënim në Facebook për të uruar 20-vjetorin e themelimit të AAK-së.

Haradinaj ka uruar posaçërisht deçanasit, për fitoret e përsëritura ndër vite të Aleancës, njofton Klan Kosova

Ai po ashtu ka thënë se përkundër padrejtësive nga drejtësia ndërkombëtare ndaj kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, partia ka mbetur shtyllë e fortë në shtetndërtimin e Kosovës.

Ky është postimi i plotë i tij:

Sot AAK shënon 20-vjetorin e themelimit dhe me këtë rast dëshiroj që, si kryetar i Degës në Deçan, t’i uroj të gjithë qytetarët e Deçanit që e mbështesin AAK-në dhe e nxjerrin fituese pothuajse për 20 vite me radhë.

Edhe përkundër padrejtësive që iu bënë kreut të forcës sonë politike nga drejtësia ndërkombëtare, AAK në nivel nacional ishte dhe mbeti shtyllë serioze në shtetndërtimin e Kosovës.

Në pamundësi fizike për t’i falënderuar aktivistët dhe votuesit e AAK-së, nëpëmjet këtij shkrimi dëshiroj t’i falënderoj një për një, në Kosovë dhe kudo që ata gjinden në botë!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0