Ish ushtari i UÇK-së vesh uniformën e del për të mbrojtur ndërtimin e xhamisë në Prishtinë

HomeLajme

Ish ushtari i UÇK-së vesh uniformën e del për të mbrojtur ndërtimin e xhamisë në Prishtinë

Ish ushtari i UÇK-së vesh uniformën e del për të mbrojtur ndërtimin e xhamisë në Prishtinë Eshte nisur protesta në Prishtinë e thirrur kundër ndërt

Mjeku shqiptar, thirrje të rinjve: Shmangni grumbullimet në plazhe e bare, po rrezikoni veten dhe të afërmit tuaj
Në Kosovë numri i rasteve aktive me coronavirus është 3,086, ndërsa i të shëruarve 3,874
Edhe një mjek kosovar vdes nga koronavirusi, ishte që dy javë në gjendje të rëndë

Ish ushtari i UÇK-së vesh uniformën e del për të mbrojtur ndërtimin e xhamisë në Prishtinë

Eshte nisur protesta në Prishtinë e thirrur kundër ndërtimit të Xhamisë së Madhe.

Përpos atyre që po protestojnë kundër ndërtimit të xhamisë, aty kanë dalë edhe disa qytetarë që po e kundërshtojnë këtë protestë, shkruan Reporteri.

Një prej tyre ka veshur uniformën e UÇK-së, derisa tha se është e pakuptueshme që një ish-ushtar i UÇK-së thërret protestë kundër ndërtimit të xhamisë.

“Është e pakuptueshme që një komandant del kundër xhamisë, ai po bashkohet me serbët. Është e drejtë e secilit me e pasë xhaminë. Mas 20 vitesh një person me thirrë një protestë të tillë është e pakuptueshme, ne luftën e kemi ba për me i mbrojtë vlerat tona, e njëra prej tyre është edhe feja”, tha Blerim Ejupi

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0