Ky është vëllai i Halil Kastratit, ish-ushtari i UÇK-së që ra dëshmor kundër Serbisë

HomeLajme

Ky është vëllai i Halil Kastratit, ish-ushtari i UÇK-së që ra dëshmor kundër Serbisë

Humanisti Halil Kastrati, e ka përkujtuar vëllain e tij të rënë dëshmor, në dy vjetorin e themelimit të Ushtrisë së Kosovës. Kastrati, në shkrimin

Rrëfimi i prindërve të Hysni Gucatit: Djalin ia falëm Kosovës
Goditet për vdekje një motoçiklist në Gjilan
E marta shqetësuese në Kosovë, rrugët plot, marketet e mbushura dhe radhët e gjata nëpër banka

Humanisti Halil Kastrati, e ka përkujtuar vëllain e tij të rënë dëshmor, në dy vjetorin e themelimit të Ushtrisë së Kosovës.

Kastrati, në shkrimin e tij në Facebook, ka publikuar edhe një fotografi të vëllait të tij, i cili ishte pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ai thotë se sot, Besniku do ishte krenar me Ushtrinë.

Postimi i plotë:

Urime 2 vjetori i themelimit, Ushtria jonë.

Kjo stemë e bekuar është kontribut i të gjithë atyre që dhanë jetën për liri.

Vëllai im dëshmor, Besnik Kastrati e di që sot do të ishte krenar.

Zoti e bekoftë Republikën tonë!