LAJMI I FUNDIT: “Tërhiqet” Isa Mustafa, Avdullah Hoti kandidati favorit për kryeministër, në garë edhe Lutfi Haziri

HomeLajme

LAJMI I FUNDIT: “Tërhiqet” Isa Mustafa, Avdullah Hoti kandidati favorit për kryeministër, në garë edhe Lutfi Haziri

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është tërhequr nga kandidatura për Kryeministër. Kështu bëjnë të ditur burime të Gazeta Blic brenda mbledhjes së Kry

Merkel bisedon me Vuçiq, temë edhe dialogu Kosovë-Serbi
Eskavatorët në vendin e ngjarjes, për pak fillon rrënimi i objekteve ilegale
Tjetër tërmet në Maqedoninë e Veriut, lëkundjet ndjehen edhe në Kosovë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është tërhequr nga kandidatura për Kryeministër.

Kështu bëjnë të ditur burime të Gazeta Blic brenda mbledhjes së Kryesisë së LDK-së.

Gazeta Blic nga burime të saja brenda mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, ka marrë vesh se deri tani janë dy emra favoritë për kryeministër.

Bëhet fjalë për Avdullah Hotin, i cili ishte zëvendëskryeministër në Qeverinë Kurti, dhe që njihet si bashkëpunëtori më i afërt i liderit të LDK-së, Isa Mustafa.

Dhe, kandidati tjetër me shumë gjasa, nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, i cili në zgjedhjet e fundit parlamentare ishte shefi i Shtabit Zgjedhor.

Megjithatë, këta emra enee janë në nivel diskutimi.

Haziri dje ka deklaruar se nëse e propozojnë nga partia ai i ka disa kushte për ta pranuar këtë post.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0