Në sa shtete mund të udhëtohet pa viza me pasaportën e Maqedonisë?

Home

Në sa shtete mund të udhëtohet pa viza me pasaportën e Maqedonisë?

Me pasaportën e Maqedonisë së Veriut, pa viza mund të udhëtohet në 124 vende. Henley % Partners, pasaportën e Maqedonisë e vendosi në vendin e 47-t

7 Veprat që i lejohen agjëruesit.
Haradinaj e quan poshtërim pranimin e testeve për COVID-19 nga Serbia, kërkon hetim nga institucionet
Në Mal të Zi nuk do të falet namazi i Kurban Bajramit

Me pasaportën e Maqedonisë së Veriut, pa viza mund të udhëtohet në 124 vende.

Henley % Partners, pasaportën e Maqedonisë e vendosi në vendin e 47-të, ndërsa qytetarët e Maqedonisë mund të udhëtojnë në 124 vende pa viza, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në vendet e para radhitet Japonia, Singapori, Korea e Jugut dhe Gjermania.

Nga vendet e rajonit, pasaporta e Greqisë ndodhet në vendin e 8. Më pas vjen Sllovenia në vendin e 12-të, Bullgaria në vendin e 18-të, Kroacia 19, Serbia 40, Mali i Zi 47, Bosnja dhe Hercegovina 52 dhe Shqipëria 54.

Në fund të listës ndodhet Afganistani, Iraku, Siria, Pakistani dhe Somalia./Telegrafi/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0