Nuk zbatuan kufizimin e lëvizjes, policia arreston 28 persona, 15 prej tyre në Prizren

HomeLajme

Nuk zbatuan kufizimin e lëvizjes, policia arreston 28 persona, 15 prej tyre në Prizren

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 28 qytetarë të cilët kanë shkelur vendimet e qeverisë për kufizim të lëvizjes shkaku i paranda

Koalicioni LDK-PDK, të gjitha letrat mbi tavolinë, këto janë opsionet për ndarjen e posteve?!
Thaçi: E mirëpres vendimin e Kushtetueses, tash nuk duhet humbur kohë për formimin e Qeverisë së Re
Turqi, rritet në 908 numri i të vdekurve nga COVID-19

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 28 qytetarë të cilët kanë shkelur vendimet e qeverisë për kufizim të lëvizjes shkaku i parandalimit të përhapjes së pandemisë COVID-19.

Arrestime pati pothuajse në të gjitha komunat e vendit, ku vetëm 15 persona u arrestuan në Prizren.
Si komunë e dytë me numrin më të madh të të arrestuarve pas Prizrenit, është Prishtina me 8 persona, pasuar nga Gjilani me 4 dhe Ferizaj me 1. /Telegrafi/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0