Pas tërmetit, vërshon deti në Izmir, mediat alarmojnë për një cunami, në Mesdhe

HomeLajme

Pas tërmetit, vërshon deti në Izmir, mediat alarmojnë për një cunami, në Mesdhe

Tërmeti i rënë pak më parë në brigjet e Turqisë ka shkaktuar dëme të mëdha në ndërtesa, ndërsa disa raportohet se janë rrëzuar. Për momentin është

Kjo familje nga Podujeva nuk shtruan dreken e Bajramit, jetojnë në kushte tejet të vështira
Mbi 20 mijë njerëz të vdekur në SHBA, gjendja në Itali dhe Spanjë po qetësohet
Maqedoni e Veriut, nga e marta rihapen xhamitë për besimtarët muslimanë

Tërmeti i rënë pak më parë në brigjet e Turqisë ka shkaktuar dëme të mëdha në ndërtesa, ndërsa disa raportohet se janë rrëzuar.

Për momentin është raportuar për 30 të vdekur dhe shumë të lënduar, ndërsa ministri i Brendshëm Suleyman Soylu, deklaroi se deri tani raportohen 6 ndërtesa të shembura.

Ndërkohë, pas tërmetit një valë uji është përplasur në brigjet e Izmirit, duke shkaktuar panik dhe frikë për një cunam.

Ndërkohë, mediave italiane kanë dhënë alarmin për një cunam, në Mesdhe.