Thaçi më i ashpër se asnjëherë me Kurtin

HomeLajme

Thaçi më i ashpër se asnjëherë me Kurtin

Thaqi thotë se në momentin kur tenton dikush t’ia cenojë integritetin fizik të tij, ai do të jetë i pari që do jep urdhër për goditjen e tyre, shkruan

Javën e ardhshme takim në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi
Në Has të Prizrenit vetura godet tre persona
Kurti: Kosova ka nevojë për zgjedhje, VV konfirmon rritje të madhe!

Thaqi thotë se në momentin kur tenton dikush t’ia cenojë integritetin fizik të tij, ai do të jetë i pari që do jep urdhër për goditjen e tyre, shkruan Korrekt Press.

“Nuk e kam parë videon e incidentit, por që dua të them është që duhet të ndalen provokimit e Kurtit dhe njerëzve të tij. Toleranca ndaj këtyre rasteve do të jetë zero. Njerëzit që e kanë kryer punën e tyre e kanë kryer në mënyrë shumë të mirë. Nëse ata kanë tentuar të futen brenda oborrit të Kuvendit, atëherë kjo është puna e njerëzve të mbrojtjes së afërm. Nuk do të lejohet Kurti e as njerëzit e tij që të bëjnë veprime të tilla rrugaçërie. Dy duar për kry janë. Nëse ata tentojnë me goditë, unë jam i pari për me i godit. Duhet me u mësu që këto gjëra nuk tolerohen”, ka thënë Thaçi në Pressing.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0