Trimërohet Thaqi: Unë ia tregoj vendin Albin Kurtit, unë jam me godit i pari – s’ka më tolerime

HomeLajme

Trimërohet Thaqi: Unë ia tregoj vendin Albin Kurtit, unë jam me godit i pari – s’ka më tolerime

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se nuk toleron sjelljet e liderit të VV’së, Albin Kurti duke i dërguar njerëz për ta goditur atë, ai

“Shumë shpejt Kosova do ta ketë Qeverinë Hoti”
Rritet numri i rasteve: + 14 të reja e vetëm 2 të shëruar
Fshati më i bukur në Zvicër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se nuk toleron sjelljet e liderit të VV’së, Albin Kurti duke i dërguar njerëz për ta goditur atë, ai thotë se është ai që godit i pari, shkruan Gazeta Metro.

Thaçi tha se rrugaqëria dhe banditizmi i Kurtit ka marrë fund njëherë e përgjithmonë, ai thotë se Kurti mundohet ta godasë atë, mirëpo është ky që godet i pari.

“Dy duar për kry janë, ai që pretendon me të godit, unë jam me i godit i pari, kjo rrugaçëri e dhe banditizëm i z.Kurtit dhe duhet të marrë fund njëherë e përgjithmonë”, tha Thaçi.

“Është më mirë me ardhë vet Kurti dhe jo me i dërgu njerëzit e ri që po I merr në qaf që 20 vjet gati, ka marrë fund ajo kohë kur ka qenë i amnistuar nga rrugaçëria dhe veprimet që i ka bërë, ka marr fundi tolerimi”, tha Thaçi.

“Është më mirë me ardhë vet Kurti dhe jo me i dërgu njerëzit e ri që po I merr në qaf që 20 vjet gati, ka marrë fund ajo kohë kur ka qenë i amnistuar nga rrugaçëria dhe veprimet që i ka bërë, ka marr fundi tolerimi”, tha Thaçi.
“Ka marrë fund më tolerimi, duhet me ia tregu vendin, unë ja tregoj vendin, i kam treguar edhe politikisht”, tha Thaçi në T7.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0