Veseli: Keq-menaxhimi i Kurtit do t’i kushtojë vendit qindra-miliona euro

HomeLajme

Veseli: Keq-menaxhimi i Kurtit do t’i kushtojë vendit qindra-miliona euro

Kreu i PDK’së, Kadri Veseli sonte në Rubikon ka thënë se Qeveria Kurti nuk e mbajti asnjërin prej premtimeve të dhëna gjatë fushatës, transmeton Peri

Hoxhallarët mblidhen në Maqedoni, e shkarkojnë myftiun dhe e zëvendësojnë menjëherë me tjetrin
Falet namazi i parë në xhami sot në Maqedonia
Gjenden gjurmë të koronavirusit në ujin jo të pijshëm në Francë

Kreu i PDK’së, Kadri Veseli sonte në Rubikon ka thënë se Qeveria Kurti nuk e mbajti asnjërin prej premtimeve të dhëna gjatë fushatës, transmeton Periskopi.

SIpas tij, kjo Qeveri po ashtu bëri shpenzime më të mëdha deri tani.

‘’Nëse isha zgjedh kryeministër, e kisha bo largimin nga të gjithë bordet e politituara.VV nuk e bëri sepse paligjshëm shkarkoi, por për të përfituar qytetarë, ja po e bëj këtë’’’

‘Shpenzimet në këtë qeverisje më të ëmdha se sa në të kaluarën. Rastet e largimit të drejtorëve nga bordet. Kosova rrezikon të paguajë qindra miliona euro si rezultat i keqmenaxhimit dhe punës jo së mençur’’/PERISKOPI/

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0