Category: Kuzhina

Bukë turke, shumë e shijshme dhe e lehtë

Bukë turke, shumë e shijshme dhe e lehtë

Përbërësit: 500gr miell, 150ml qumësht të ngrohtë, 150ml ujë të ngrohtë, 1 lugë të çajit kripë, 2 lugë gjelle maja të thatë, 3 lugë gjelle vaj ulliri, [...]
Ditë e mirë për të përgatitur kek me dredhëza

Ditë e mirë për të përgatitur kek me dredhëza

Dredhëzat janë të preferuara pothuajse nga të gjithë. E pse të mos përgatisim edhe kek me to?! Kanë pak kalori prandaj edhe nëse e teproni pak n [...]
A e dini pse në Kosovë quhet çaj i rusit?

A e dini pse në Kosovë quhet çaj i rusit?

A e dini pse në Kosovë quhet çaj i rusit? Çaj i Zi, apo Çaji i Rusit, nuk rrjedh nga Rusia. Të gjithë e konsumojnë, por rrallëkush e di se nga rr A [...]
Troftë me arra

Troftë me arra

Një vakt i shëndetshëm për të gjithë familjen. Qepën grijeni imët dhe skuqeni me vaj në tigan të nxehtë. Arrat grijini imët ose shtypini. Pas [...]
Patate të pjekura me vezë

Patate të pjekura me vezë

Përbërësit 4 patate 2 qepë 2 gota ujë 2 decilitra vaj ereza te thata kripë dhe piper i zi Hapat Në një enë rezistuese ndaj zja [...]
Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

Drekë e gjelbër e pjekur në furrë: E lirë, e shijshme, dietale, e shkëlqyeshme!

– 500 g oriz; – 1 qepë; – 100 ml vaj; – 2-3 thelpinj hudhre; – pak majdanoz; – 200-250 g spinaq; – 1 lugë erëza të përziera të thata; – kripë d [...]
Receta për Bakllava Turke

Receta për Bakllava Turke

Bakllavaja është ëmbëlsira që nuk mungon në tavolinat tona në festat e fundvitit. Kjo recetë që ne japim këtu është ajo per bakllava turke që është më [...]
8 / 8 POSTS