Category: Teknologji

Apple prezanton 4 modele të reja të iPhone

Apple prezanton 4 modele të reja të iPhone

iPhone 12 Pro dhe 12 Pro Max janë maksimumi që Apple mund të ofrojë Në aktivitetin e shumëpritur të Apple ditën e Marte, kompania prezantoi disa te [...]
IPKO QË MË SHUMË SE NJË ORË LË KOSOVARËT PA INTERNET?

IPKO QË MË SHUMË SE NJË ORË LË KOSOVARËT PA INTERNET?

Kompania telekomunikuese IPKO ka lënë kosovarët pa internet për më shumë se një orë Kosovarët po ‘vuajnë’ orëve të fundit shkaku se nuk po mund ta [...]
Apple prezanton modelin e ri, iPhone SE

Apple prezanton modelin e ri, iPhone SE

Apple ka zbuluar modelin më të ri të iPhone, përkatësisht modelin SE që fillon prej $399. iPhone SE vjen me ekranin prej 4.7” iPhone SE me butonin Hom [...]
iPhone 12 do të duken si tabletët iPad Pro

iPhone 12 do të duken si tabletët iPad Pro

iPhone 12 me 5G do të vijë në katër madhësi të dallueshme që paraqesin një dizajn të ngjashëm me iPad Pro 2018, thuhet në një raport të ri të pu [...]

Tesla ulë pagat e punëtorëve të saj në SHBA

Tesla është goditur shumë, ashtu si të gjithë prodhuesit e tjerë të automjeteve, nga pandemia e koronavirusit në të gjithë botën. Prodhuesi i vetur [...]
Të dhënat e vjedhura nga Zoom kanë nisur të shpërndahen në rrjetin e errët

Të dhënat e vjedhura nga Zoom kanë nisur të shpërndahen në rrjetin e errët

Zoom është duke bërë përpjekje, që të ndalojë ndërhyrjet e shumta dhe vjedhjen e informatave, që janë duke u bërë në këtë platformë, ndërsa tani ka hy [...]

Sony zbulon kontrollerin e ri të PlayStation 5

Sony ka dhënë një vështrim të thellë në PlayStation 5 duke zbuluar kontrollerin që do të vijë me të. Kompania thotë se kontrollori, i quajtur DualS [...]

COVID-19, Google do të ndjekë nëse njerëzit qëndrojnë në shtëpi

Google ka njoftuar se do të publikojë të dhënat për vendndodhjen për të treguar nëse njerëzit i përmbahen këshillës “Qëndro në shtëpi”, një nga parala [...]
Tregu i errët i internetit ndalon trafikuesit e drogës që shesin vaksina të rreme për Covid-19

Tregu i errët i internetit ndalon trafikuesit e drogës që shesin vaksina të rreme për Covid-19

Një kurë e Covid-19, 300 dollarë përmbante një përzierje kokainë, amfetaminë dhe nikotinë. Një treg droge në faqen e errët ka ndaluar shitësit të s [...]

Gjermania teston aplikacionin për monitorimin e përhapjes së koronavirusit

Në Gjermani, zhvillimi i një aplikacioni të telefonit celular për të gjurmuar përhapjen e infeksionit të koronavirusit po zhvillohet me shpejtësi të l [...]
10 / 10 POSTS