Merkel bisedon me Vuçiq, temë edhe dialogu Kosovë-Serbi

HomeLajme

Merkel bisedon me Vuçiq, temë edhe dialogu Kosovë-Serbi

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, këtë të enjte ka zhvilluar një bisedë ‘online’ me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Nga raportimet e

Analisti Rama ia thotë në sy Driton Selmanaj të LDK-s, JE BO DEPUTET TU I RREJT NJERZIT
Një e moshuar serbe vdes në Prishtinë, Bashkësia Islame i organizon ceremoninë e varrimit
518 persona të prekur me koronavirus në Shqipëri

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, këtë të enjte ka zhvilluar një bisedë ‘online’ me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Nga raportimet e mëhershme gjatë ditës është thënë se mes tyre do të diskutohet për luftën kundër COVID-19, procesin e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë si dhe për marrëdhëniet në mes të dyja vendeve, transmeton Klan Kosova.

Lidhur më këtë çështje, mediat në Serbi raportojnë se Vuçiq do t’i drejtohet publikut.