Tregu i errët i internetit ndalon trafikuesit e drogës që shesin vaksina të rreme për Covid-19

HomeTeknologji

Tregu i errët i internetit ndalon trafikuesit e drogës që shesin vaksina të rreme për Covid-19

Një kurë e Covid-19, 300 dollarë përmbante një përzierje kokainë, amfetaminë dhe nikotinë. Një treg droge në faqen e errët ka ndaluar shitësit të s

iPhone 12 do të duken si tabletët iPad Pro
Apple prezanton 4 modele të reja të iPhone
Apple prezanton modelin e ri, iPhone SE

Një kurë e Covid-19, 300 dollarë përmbante një përzierje kokainë, amfetaminë dhe nikotinë.

Një treg droge në faqen e errët ka ndaluar shitësit të shesin vaksina të rreme për koronavirus, pasi tregjet e paligjshme përpiqen të merren me trajtime të rreme për Covid-19, transmeton lajmi.net.

Monopoly Market, i cili rendit ilaçet që variojnë nga kanabisi deri te steroidet, tha se do të largonte përgjithmonë çdo anëtar që përpiqet të mbushë ilaçet e paprovuara.

Sajti është një treg relativisht i ri në faqen e errët, duke numëruar pak më shumë se 100 shitës aktivë që shesin dhe dërgojnë droga të paligjshme tek blerësit në këmbim të cryptocur si bitcoin dhe monero.

Sajti gjithashtu ndalon përdoruesit të shesin sende që janë ndikuar nga mungesat, të tilla si maska ​​mbrojtëse për fytyrën dhe rrotulla tualeti.

Nuk është hera e parë që furnizuesit e drogës në faqen e errët kanë marrë një qëndrim kundër produkteve të dyshimta ose të dëmshme.

Vaksinat e koronavirusit të rremë që pretendojnë se janë “plotësisht të testuar dhe konfirmuar” vazhdojnë të renditen në vendet e tjera të njohura.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
DISQUS: